İçeriğe geç

Toplu ürün alışverişinde hangi yolu izlemeliyim?

AliExpress Destek – Soru ve CevapCategory: Sorular ve CevaplarToplu ürün alışverişinde hangi yolu izlemeliyim?
Sedat PEKKILIÇ asked 2 sene ago

İyi günler,
Ben dükkanım için IP kamera alacağım. Networku planlarken zamanında o şekilde ayarladım. Türkiye’de kamera fiyatları da orta halliydi. Şimdi ise fiyatlar dolar artışı yüzünden çok arttı. Türkiye’deki kameracılarında yüzde 95’inin Çin’den Türk markası basıp ithal ettiğini biliyorum. 20 dolara kamera almak varken neden 190 TL ödeyim ki?
Yaklaşık 10 güvenlik kamerasını gümrüğe takılmaması için nasıl siparis etmeliyim. Satıcıyla yazışanlar var ama bu memur salak değil 10 kamera illa 75 AvRo’yu geçiyor. Geçmese de sayı 10 adet bunu Ticari olarak yorumlayabilirler.
Sizden ipuçları istiyorum ne yapmalıyız. Part part mı alalım. Saticiyla yazisip ayri ayri paketler de mi yapalim ne yapalim?

4 Answers
Best Answer
aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

3-4 ‘den fazla almayın. Ürün büyükse paket 10 tane için cüsseli olur ve ticari muamelesinden kaçması zordur.
Küçük paket maksimum 4-5’i geçmeden adet. Riske girmeyin diye 3-4 olsun dedim. 80 dolarsa 20 yazdırın sıkıntı olmaz.
Tanıdıklarınızın evlerine gönderin. Örneğin aynı şehirde 4 adres bulup 4×4 yapmak daha mantıklı aylık süreç için. Her paket 20 dolar yazılsa iyi.
Bu şekilde yaparsanız nacizane görüşüm sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Gümrük kanunu aynı tip ve renkte 2’den fazlası ticari diyor.
Fakat gümrük memuru 5’e falan izin veriyor örneğin gözlük kılıfı vs. gibi. Daha fazlasını ben denemedim o yüzden yanlış yönlendirmeyim.

Sedat PEKKILIÇ answered 2 sene ago

Yardımınız için teşekkürler. O zaman aynı dönemde ayrı ayrı alıp o şekilde böleyim 3×3 yapsam sanırım bir problem olmaz.
İyi akşamlar.

aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Sorun çıkacağını sanmıyorum. 3×3 gayet makul seçenek. İyi akşamlar.

Sedat PEKKILIÇ answered 2 sene ago

🙂 İyi Akşamlar

Your Answer

17 + 2 =