İçeriğe geç

Vergisiz Ürün alma

Saikox asked 2 sene ago

Merhabalar, ben instagram üzerinden butik açıp ürün satmak istiyorum. Alacağım ürünler genel oalrak aynı tarzda olacak geçiş sırasında sorun yaratır mı?
annem kuru temizleme dükkanı var iş yeri sahibi vergi falan sorunu yok onun üzerinden alsam ürünleri ne gibi avantajı olur bana acab?

2 Answers
Berkay answered 2 sene ago

Toptan alırsanız vergi vermek zorundasınız. Tek tek alırsanız da 35 euro sınır var biliyorsunuz. Satıcıyla konuşun 35 euro altında bir fiyat etiketi yazsın sorun yaşamazsınız. Ama instagramdan ürün satmak için aliexpressten ürün almak bana saçma geldi açıkçası. Bi sipariş vereceksiniz 1 ay bekliceksiniz o ürünün gelmesini. 

Hüseyin PEKEL answered 2 sene ago

vergi sorunu yok diyorsunuz ancak eğer kuru temizle dükkanı üzerinden alır ve parakende satışını yapmak isterseniz fatura kesmeniz gerekecektir. buda yıllık ödemeniz gereken vergi/devlet borçları vb. borçları arttıracaktır. ilerleyen dönemlerde a/b/c cinsi güvenlik önlemleriniz cironuz arttığı için bir üst güvenlik önlemleri için işyeriniz düzenlemeniz gerekebilir. dükkan üzerine alırım ama fatura kesmem o zaman dersenizde ilk önce dükkanın kazanç/satış yüzdesi ölçüldüğünde icra memurları tarafından göze çarpacaktır. yani satışını yapacağınız ürünlere uygun bir dükkan olmadığı sürece her halükarda sıkıntılı bir süreç olacaktır.

Your Answer

15 + 12 =