İçeriğe geç

YARDIM

Latif Keskin asked 2 sene ago

Öncelikle hayırlı akşamlar.1 ay once aliexpresten ilk alisverisimi yaptim.puani yuksek bi satici.Yanwen ile geldi 8 gunde.fakat Kargoya ulasamiyorum.Ptt sitesinden barkodu kabul etmiyor .takip numarasida sadece yamwen sitesinde gecerli.Urunum nerede olabilir acaba.Gumruge takilacak bi urun degil.zaten pahali da degil.Tesekkurler.
Track Code:
11704682493
Barcode:
ID15050057594662CN

3 Answers
aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Hocam Yanwen’in girdiği bilgiler otomatiktir. Yani her paket 8 gün içerisinde hedef ülkeye iniş yapmış gözükür. Paketiniz halen gelmemiş bile olabilir. Sizin gönderiniz hedef ülkede yani Türkiye’de takipsizdir. Kayıtsız olduğu için geç gelmesi muhtemeldir. Çalınabilir, kaybolabilir. Koruma sürenize dikkat edin.

Latif K. answered 2 sene ago

Eyvallah hocam aydinlatici oldu,..En azindan bi umutla beklemem.Tesekkurler.Bi de urun geldi diyelim.gidecegi kurumlar kronolojik olarak nereler acaba.

aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Kayıtlı kayıtsız farketmeksizin Türkiye’ye iniş yaptıktan sonra PTT teslim alır.
Başakşehir Posta İşleme Merkezi’ne (PİM) gelir.
Gümrük vergisi uygulanacaksa veya yasaklı ürün olup geri gönderilecekse Uluslararası Kargo İşleme Merkezi’ne(UKİM) gider.
Gümrük limiti 100 dolar veya 70 euro fakat öyle kolay kolay büyük paket veya 10’ar 20’şer olmadıkça vergi çıkmıyor.
Gümrüksüz ve yasaklı olmayan standart ürünlerin gönderim şekli sırasıyla; Başakşehir, Arnavutköy, Sonraki İl, İlçe, Eviniz’dir.
Kayıtsız paketi postacı posta kutusuna, ev kapısına, apartman kapısına bırakıp gidebilir çünkü teslimatta imza zorunluluğu aranmaz.

Your Answer

6 + 18 =