İçeriğe geç

Aliexpress siparişi nasıl iptal edilir?

Adım adım sipariş iptalini sizlere anlatacağım…

Bildiğiniz üzere aliexpress.com gerçekten bazı ürünleri avantajlı ki bunları alıyoruz. Bu aralar dolar kuru da oldukça yükseldi. Ama bir ürün gördünüz aldınız. Satın alma işleminden sonrada neden bunu 40 gün bekleyeyim 5 tl daha fazla verir Türkiye’den de alırım dediniz ve siparişinizi iptal etmek istediniz.

İptal konusu malesef biraz sıkıntılı. Çünkü gitti gidiyordaki gibi satıcı onayı ile sipariş iptal edilebiliyor. Siz iptal et butonunu tıklasanız da o durum satıcıya iletiliyor. Ayrıca size satıcı mesaj atacaktır. Türkçe değil ingilizce cevaplamalısınız. Mesajlaşmaların hepsi ingilizce olmalı. Satıcı iptal etmez ürünü size kargolarsa 1 hafta sonra uyuşmazlık vererek onunla uğraşabilirsiniz.

Tabi böyle bir uyuz satıcıyla karşılaşmamak için güven değerinin %93’ten aşağıya olmamasına önem gösterin. Ben %80’e indim baya sıkıntı yaşadım.

Şimdi gelelim iptal işlemine. Türkçe kullanıyorsanız Aliexpressim yada Siparişlerim linkinden sipariş sayfasına giriniz. İngilizce kullanıyorsanız my orders linkinden sipariş listenizi görebilirsiniz. Bu sayfada sizin tüm siparişleriniz listelenecektir.

 

İptal etmek istediğiniz siparişinizin yanında “Cancel Order” yazacak yada türkçe kullanıyorsanız “Siparişi İptal Etmek” yazacaktır.

cancelorder Aliexpress siparişi nasıl iptal edilir?

Cancel Order butonunu tıkladıktan sonra sizden onay isteyecek.

cancel_order_help Aliexpress siparişi nasıl iptal edilir?

 

Siz “Request Order Cancelation” butonunu tıkladıktan sonra iptal sebebini seçeceksiniz. Makuldür o listedeki sebeplerin hepsi. Kargo uzun sürdüden ziyade başka ürün aldım seçeneğini seçerseniz daha iyi olacaktır.

 

Seçim yaptınız. Formu gönderin. “Submit” butonunu tıklayın. Satıcıya hemen bu gönderi gidecektir. 1 hafta içinde satıcı ilgilenmezse sipariş iptal olacaktır.

Bu iptal talebini sipariş izleme sayfasından yine iptal edebilirsiniz.

Not: İptalden sonra geri ödeme işlemi 2-3 haftayı bulmaktadır. Aliexpress geri ödemeyi erken yapmaktadır anca banka prosedürleri vs. 2-3 haftayı bulmaktadır.

iptalsonuc Aliexpress siparişi nasıl iptal edilir?

İptal edilmiş örnek siparişimiz. Bu ekranı gördükten sonra paramız kartımıda anlattığım gibi 2 hafta içinde yatacaktır.

Gelen Ziyaretçi Aramaları:

 • aliexpress sipariş iptal etme
 • aliexpress iptal edilen sipariş para iadesi
 • aliexpress siparişi iptal ettim param geri gelmedi
 • aliexpress siparişi iptal etme
 • aliexpress geri ödeme
 • aliexpress tamamlanan sipariş silme
 • aliexpress te sipariş iptali
 • aliexpress iptal etme
 • aliexpress sipariş nasıl iptal edilir
 • aliexpress sipariş iptal ettim param gelmedi

158 Yorum

 1. soner soner

  mrba benim iptal ettiği siparişte finished yazmıyor closed yazıyor para iadesi olur mu 15 gün oldu da

  View Comment
 2. Kübra Kübra

  Aliexpressten sipariş verdim ama iki dakika bile geçmeden iptal ettim fund processing yazıyor kartıma ne zaman iade olur?

  View Comment
 3. mete mete

  iptal talebi yaptım fakat satıcı iptal talebini onaylamadı ve siparişi bana göndermek üzere kargoya verdi, yazdığım mesajlara cevap bile vermiyor satıcı. Ne yapabilirim millet?

  View Comment
 4. demet öz demet öz

  92 gün oldu daha gelecek bir daha sipariş vermem lanet olsun ya small packet sürekli ucakta görünüyor…
  ne saçma takipli takipsiz olduğunu nasıl öğrenebilirim.

  View Comment
 5. Parasından değilim en azından değiştirdiğim şeylerin parasınıda kızım ödemiş artık gerçekten AliExpress çok oluyor hesapıma baksınlar iki tane şaç beğendim ödeme yapmadan göndersinler bilmediğimiz için iptalı siliyorlar parasını iade etmiyorlar ve yeni ürünün de parasını alıyorlar sıparış ettiğim yere girsinler ve o ürünleri bana göndersinler çünkü kimseye ulaşamadığım gibi anlaşamıyoruz da

  View Comment
 6. Lütfen ürünümü parasını iadeli etmedikleri gibi sıpariş verdiğim yere girip çünkü bilmediğim için sizin görebileçeginiz için o ürünleri gönderin

  View Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: