Aliexpress’te en iyi ücretsiz kargo

Kendi ülkemizde olduğu gibi yurt dışından alışverişte de kargo ücreti ödemek istemiyoruz. Ücretsiz en iyi kargoyu bilmek istiyorsunuz; ancak bazen satıcılar en ucuz en berbat olanı size ücretsiz sunuyor çok hızlı olmasa da diğer kargoları size ücretli sunabiliyor. Yaptığım alışverişlerde benim için sizler için de bu geçerli en önemli faktör PTT sistemlerine de bu bilgilerin işlenmesidir. Yani RN….CN şeklinde kargonun takip kodunun olmasıdır.

aliexpresschineregisteredmail1 Aliexpress'te en iyi ücretsiz kargo

Takipli olarak PTT ile uyumlu en iyi en ucuz (çoğu satıcıda ücretsiz) kargo seçeneği “China Registered Air Mail Post”tur. Kesinlikle sipariş verirken Shipping Sellers Method yada Aliexpress Shipping Method gibi diğer firmaların yer aldığı kargo tiplerini kullanmayınız.

You Might Also Like

19 Replies to “Aliexpress’te en iyi ücretsiz kargo”

 1. merhaba. Seller’s Shipping Method ile 10$ lık sipariş verdim 48 gün içinde ulaşmalıydı . 4 gün kaldı sürenin bitmesine hala ulaşmadı ne yapmalıyım?

  View Comment
 2. sipariş verdikten sonra ürünü bana verilen bu 70205092891 (11 haneli )kodla yuntrack sitesinden takip ettim .siparişten yaklaşık 25 gün sonra Türkiyeye ulaştığını gördüm bu kargo takip sitesinden . bu kodla ptt den sorgulama yapmaya çalıştım olmadı çünkü 11 haneli . ptt için 13 olması lazım.beklemeyi tercih ettim. şimdi 4 gün kaldı. ptt yi denedim yine olmadı. yuntrack a tekrar bakıyım dedim bi girdim bu kodla ürün bulunamadı(not found ) diyor şuan ne yapmalıyım ? acil yardım.

  View Comment
 3. Kesinlikle sipariş verirken Shipping Sellers Method yada Aliexpress Shipping Method gibi diğer firmaların yer aldığı kargo tiplerini kullanmayınız. yazmışsınız bugüne kadar aliexpress’den 200 e yakın siparişim oldu bunların büyük çoğunluğu takipsiz kargo ile geldi siparişim toplamda 5 veya 6 dır bu siparişlerim içinde dispute açtım ve paramı iade aldım…

  View Comment
 4. öncelikle 0.5-2.5 dolar aralığında ücreti olan ürünlerin china post ile gönderilmeleri imkansız gibi birşey ayrıca bana takipsiz ürünlerin sipariş verdikden 14 gün sonra geldiklerine şahit bile oldum hatta bana kargoları getiren ptt çalışan abimiz ile baya kanka olduk:) ürün gelince bana hemen haber veriyor ptt yakın zaten gidip alıyorum normalde onların getirmesi uzun sürebiliyor

  View Comment
 5. Beş tane falan oyuncak siparişi ettim bunların hepsinde kargo bölümünde china post air mail yazıodu fakat sipariş takibine girirnce kargo bölümünde shiping sellers yazdığını gördiö satıcıya sordum bnu bu krgolarn türkiyeye gelmedğini duydm farklı kargo yazıodu oyuzden almıştm dedim mesak etmeyn daha hızlı olmadı için bna verdm gibi şeyler dedi şimdk takip ediyorum kargolarn çıktığı gözüküyor ama sizce napayım

  View Comment
  1. Koruma süreniz içinde beklemede kalınız. Sürenizin sonuna doğru gelmezse uyuşmazlık açarsınız ekran alıntılarını da uyuşmazlık içine eklersiniz, tam iade alırsınız. Ama şuan beklemede kalınız.

   View Comment
 6. Merbaha ayın 13 ünde bi sipariş vermiştim aliexpress ödemeyi aldı karttan ama bugün böyle bir mesajla karşılaştım iptal falan diyor ama hiç bir şey anlamadım. Rica etsem yardım edebilir misiniz?

  Order No. 75244965211589 Cancelled

  Dear SECIL TOSUN,
  Your Order No. 75244965211589 has been cancelled because payment was not made before 02 Jun 2016 06:25. If you would still like to buy this item, please reorder it at AliExpress.com.

  View Comment
  1. Sipariş listenizdeki durum şuan Cancelled ise 2 hafta içinde ücret kartınıza yansır. bir daha ekleyip ödeme yapmanızı istiyor sistem. İlk kez karşılaştım. Her işlemi “aliexpress.com” adresinden yaptığınıza emin olunuz.

   View Comment
   1. Pardon ama eğer sizin için sorun olmazsa mail adresinizi yollar mısınız ? Görüntüyü size göndermek istiyorum .Yanlış birşey yapmayayım.

    View Comment
    1. @Aysen;
     ödemeyi yapmadan ödeme sayfasından ayrılınca siparişlerim kısmında ödeme bekliyor şeklinde sipariş beklemede kalıyor. acaba ödeme yapmadan önce ödeme ekranından ayrılıp yeniden bir sipariş mi verdiniz?

     View Comment
 7. Merhaba benimde sormak istediğim bir şey var. Ayın 28inde yani en son işlem tarihinde yurt dışına çıktı diye görünüyor kargom ama iki gündür filan takip bilgisi geçici olarak kullanılamıyor yazıyor. Acaba bir sıkıntı mı olmuştur yoksa Türkiye içinde bu takip numarasını mı kullanamıyorum?

  View Comment
 8. arkadaşlar sorum şu :
  bazı ürünlerde 1-2 dolarlık kargo ücretleri var. acaba bunlardan seçsek orada belirtilen kargo ücretinin dışında ek bi ücret olurmu acaba? cevaplarsanız memnun olurum. (aradığım ürün siparişi çok olan ve yüksek pozitif dönüş almış satıcılrda 5 dolar gibi fiyatının olması hasebiyle ya China Post Ordinary Small Packet Plus yada Seller’s Shipping Method ile gönderilme durumu var. bende bunu istemiyorum. yani 1-2 dolar fazla verelim sağlam bi şekilde kargoyla gelsin )

  View Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.