AliExpress müşteri koruma programı

AliExpress Müşteri Koruma Programı Şöyledir…

 1. Tam İade; Alışveriş yaptığınızda bu ürünü iade edebilir ödemenin tamamını talep edebilirsiniz.
 2. Aldığınız ürün istediğiniz gibi değilse; kısmi iade alarak ürünün kısmi ücretini alabilirsiniz. Ürün de sizde kalsın istiyorsanız tabiki.
 3. Siz siparişi tamamladınız. Sonradan iade etmek istiyorsunuz +15 gün iade koruma süresi var.
 4. Orijinallik koruması: Aldığınız ürünler sahte bu tespit edilirse geri iade edebilirsiniz.
 5. Bu Açıklamalar Aliexpress.com sitesinin Buyer Protection sayfasında yer almaktadır.

Uyuşmazlık Aşamaları ilk olarak satıcıyla aranızda çözmeyi amaçlar. Yani 1. Aşama uyuşmazlık başvurunuz satıcı tarafından kabul görmeyi bekler. Eğer satıcı kabul etmezse ilgili süre dolduğunda size Tırmandır şeklinde buton gösterilir.

2. Aşamada karar editörlerindir.

Uyuşmazlık nasıl verilir?

You Might Also Like

3 Replies to “AliExpress müşteri koruma programı”

 1. Merhaba.
  Satıcı ürünü reklamını yaptığı ölçülerde değil daha küçüğünü gönderdi.Tartışma açıp bunu belgeledim.Gerçek ölçüsündeki siparişimi istedim veya olmuyorsa da para iadesi.Satıcı tartışmayı kaldırmam halinde yeni ürünü gönderebileceğini söyledi.Ben de güvenemediğim için gönderi takip nosu bildirdikleri taktirde kaldıracağımı ifade ettim.Şimdi bana yanlış gelen ürünün geri gönderilmesi için adreslerini göndermişler.Birincisi; Ben zaten bu ürün için kargo ücretini ödemiştim.Şimdi iade için satıcının hatası yüzünden bir daha mı kargo ücreti vereceğim.Bu konuda yardımınızı bekliyorum.
  Teşekkürler

  View Comment
 2. burak slm bey sitenizden alışveriş yaptım gelmedi ve sitenize giriyorum siparşlerimi göremiyorum elimde order numarasıda yok daha önce takip edebiliyordum bana acil bilgi verirmisiniz 0532 24 68 66

  View Comment
 3. burak slm bey sitenizden alışveriş yaptım gelmedi ve sitenize giriyorum siparşlerimi göremiyorum elimde order numarasıda yok daha önce takip edebiliyordum bana acil bilgi verirmisiniz 0532 24 68 66 mesaj yazdım kimse dönmedi

  View Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.