Tartışma Aç ve Malların Alındığını Onayla Butonları Ne işe yarar?

AliExpress’in android uygulamasında sipariş işlemlerinizi tamamladıktan sonra, siparişinizin ödemesi 24 saat içinde doğrulanır. Doğrulandıktan sonra tedarik süresine göre ürününüz kargolanır. Kargolandıktan sonra siparişinizi incelediğinizde aşağıdaki butonlar karşınıza çıkar. Bunların biri “Malların Alındığını Onayla” diğeri “Tartışma Aç” butonudur.

tartisma-onayla-aliexpressturk-576x1024 Tartışma Aç ve Malların Alındığını Onayla Butonları Ne işe yarar?

Alışverişinizin koruma süresi en az 39 gündür. Sipariş vermeden önce ürünü incelediğinizde bu karşınızda yazmaktadır. Genelde bu süre 60 gündür. Ancak benim sparişimde 39 günmüş. Hatırlatıcıya baktığınızda 37 günler 10 saatler 52 dakikalar şeklinde ibare vardır. Bu süre dolduktan sonra siparişim otomatik onaylanır ve para satıcıya aktarılır. +15 gün tartışma açabilmeniz için tutulur ama siz siz olun koruma sürenizin son gününe dek ürün gelmezse veya ürü kusurlu gelirse mutlaka “Tartışma Aç” butonunu tıklayın. Tartışma açıldıktan sonra satıcıyla aranızda anlaşma süreci doğar. AliExpress’in verdiği sürede anlaşamazsanız tartışma kurula yükselik AliExpress kurulu karar verir. Tartışma açmadan önce sizin iade almanızı sağlayacak delilleri toplayın (kargo takip sayfasının ekran görüntüsü, satıcıyla mesajlaşıldığına dair ekran görüntüleri), tartışma metnine tam veya kısmı iade alma talebinizin nedenini yazınız. Mağdur olduğunuzu mutlaka belirtiniz. Yani metinde ağlayın. Bu metin İngilizce olmalıdır. Tartışma oluşturmak için gerekli detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Ürün diyelim siz siparişi verdikten 5 gün sonra kargoya verildi, 25 gün sonra da elinize ulaştı her hangi bir sıkıntı yoksa “Malların Alındığını Onayla” butonunu tıklayabilirsiniz. Ürünler gelmeden kesinlikler bu butonu kullanmayınız.

You Might Also Like

5 Replies to “Tartışma Aç ve Malların Alındığını Onayla Butonları Ne işe yarar?”

 1. Ben tartışma açtım para iadesi yapıldı diyor ama ben kartıma baktım para iadesi filan olmamış, para iade edildi yazdığı halde neden gelmemiş, acaba gelme süresi mi var cevap verirseniz sevinirim. Teşekkürler

  View Comment
 2. Aliexpress artık kusurlu mallar için açtığım tartışmalar da para iadesi yapmak için ürün iadesi bekliyor. Ne yazık ki biz yurt içi bir iadesi için bile yüksek mevlalar öderken yurt dışı gönderi iadesi bizim için oldukça imkansız. Peki ama neden böyle oluyor, sonuçta kanıt var ürünler kusurlu… Çok fazla tartışma açıldığından kaynaklı bir şey olabilir mi? Sanırım artık aliexpresse veda vakti geldi ki dolar 3.60ları aştı….

  View Comment
 3. Merhaba ben urunu sifaris etdim yanlislikla onayla butunu basdim hayla urunden ses yok saticida sorularimi cavabsiz koyuyor .
  Bu durumda ne yapmaliyim bilen varsa yardim etsin

  View Comment
 4. Mr. AliExpress official: some vendor companies give two or more customers the shipping tracking number they sent to a customer. They only deliver the goods to one customer. They only collect money from other customers or customers to whom they give the shipping tracking number. The customer can’t say “I didn’t get my order” since it was seen that the goods were delivered. AliExpress automatically pays for the goods he doesn’t send when the time is up. Some of the companies that detect this vulnerability of AliExpress are making applications up to fraud. I’m collecting evidence about a company, and I’m going to give it to you soon. If you read the messages and comments that are related to the customers of some companies on this subject, you will see. If you take into account My message about this tesbim and do research, I will be very pleased to increase our order with the comfort of hearts. Please prevent the same tracking number from being given to more than one customer.

  View Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.