İçeriğe geç

Tartışma Aç ve Malların Alındığını Onayla Butonları Ne işe yarar?

AliExpress’in android uygulamasında sipariş işlemlerinizi tamamladıktan sonra, siparişinizin ödemesi 24 saat içinde doğrulanır. Doğrulandıktan sonra tedarik süresine göre ürününüz kargolanır. Kargolandıktan sonra siparişinizi incelediğinizde aşağıdaki butonlar karşınıza çıkar. Bunların biri “Malların Alındığını Onayla” diğeri “Tartışma Aç” butonudur.

tartisma-onayla-aliexpressturk-576x1024 Tartışma Aç ve Malların Alındığını Onayla Butonları Ne işe yarar?

Alışverişinizin koruma süresi en az 39 gündür. Sipariş vermeden önce ürünü incelediğinizde bu karşınızda yazmaktadır. Genelde bu süre 60 gündür. Ancak benim sparişimde 39 günmüş. Hatırlatıcıya baktığınızda 37 günler 10 saatler 52 dakikalar şeklinde ibare vardır. Bu süre dolduktan sonra siparişim otomatik onaylanır ve para satıcıya aktarılır. +15 gün tartışma açabilmeniz için tutulur ama siz siz olun koruma sürenizin son gününe dek ürün gelmezse veya ürü kusurlu gelirse mutlaka “Tartışma Aç” butonunu tıklayın. Tartışma açıldıktan sonra satıcıyla aranızda anlaşma süreci doğar. AliExpress’in verdiği sürede anlaşamazsanız tartışma kurula yükselik AliExpress kurulu karar verir. Tartışma açmadan önce sizin iade almanızı sağlayacak delilleri toplayın (kargo takip sayfasının ekran görüntüsü, satıcıyla mesajlaşıldığına dair ekran görüntüleri), tartışma metnine tam veya kısmı iade alma talebinizin nedenini yazınız. Mağdur olduğunuzu mutlaka belirtiniz. Yani metinde ağlayın. Bu metin İngilizce olmalıdır. Tartışma oluşturmak için gerekli detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Ürün diyelim siz siparişi verdikten 5 gün sonra kargoya verildi, 25 gün sonra da elinize ulaştı her hangi bir sıkıntı yoksa “Malların Alındığını Onayla” butonunu tıklayabilirsiniz. Ürünler gelmeden kesinlikler bu butonu kullanmayınız.

4 Yorum

 1. Bünyamin Bünyamin

  Ben tartışma açtım para iadesi yapıldı diyor ama ben kartıma baktım para iadesi filan olmamış, para iade edildi yazdığı halde neden gelmemiş, acaba gelme süresi mi var cevap verirseniz sevinirim. Teşekkürler

  View Comment
  • Serkan Serkan

   Bende de para iadesi tamamlandı diyor ama kartımıza yansıması 1 hafta ila 4 haftayı buluyor. Beklemelisiniz.

   View Comment
 2. Pamukcuce Pamukcuce

  Aliexpress artık kusurlu mallar için açtığım tartışmalar da para iadesi yapmak için ürün iadesi bekliyor. Ne yazık ki biz yurt içi bir iadesi için bile yüksek mevlalar öderken yurt dışı gönderi iadesi bizim için oldukça imkansız. Peki ama neden böyle oluyor, sonuçta kanıt var ürünler kusurlu… Çok fazla tartışma açıldığından kaynaklı bir şey olabilir mi? Sanırım artık aliexpresse veda vakti geldi ki dolar 3.60ları aştı….

  View Comment
 3. Perviz Perviz

  Merhaba ben urunu sifaris etdim yanlislikla onayla butunu basdim hayla urunden ses yok saticida sorularimi cavabsiz koyuyor .
  Bu durumda ne yapmaliyim bilen varsa yardim etsin

  View Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: