İçeriğe geç

Gümrüğe takılan ürünü geri iade etmek istiyorum

İlker Karapınar “siteden 40$lık bir ayakkabı aldım,kargo takibine baktığımda ürün gümrüğe sevkedilmiş ve bana 77₺ gümrük vergisi çıkartmışlar,ürünü almadan iade edebilirmiyim,bunuda anlamış değilim.iade için herhangi bir ücret ödemem gerekirmi,ödediğim ücret iade edersem kredi kartına ne kadar sürede iade edilir?.

 

Merhabalar,

Ürünü almadan geri iade edebilmeniz için uyuşmazlık vermeniz lazım. Uyuşmazlık verebilmeniz için de şuan koruma sürenizin dolmamış olması lazım. Eğer ürünü uyuşmazlık yoluyla geri iade edebilirseniz paranız 20 gün içinde kredi kartınıza yüklenir. Benim yaptığım alışverişlerde 5gün-20gün arası geri iade sürüyor.

İyi Günler.

Saygılar.

6 Yorum

 1. Cemal Başarır Cemal Başarır

  10 adet elektronik sigara siparişi vermeyi düşünüyorum fakat şunu merak ediyorum . bu sigaralar gümrükte kalırsa paramı nasıl geri alabilirim ?

  View Comment
 2. Ercan Ercan

  Merhaba ben de aliexpressten 112 dolarlık bebek malzemesi aldım. Gümrük el koymuş. Ben de uyuşmazlık açarsam param iade olur mu. İade nedenine ne yazmam lazım. Gümrükte takıldı mı yazalım. Lütfen yardım edin. Teşekkürler

  View Comment
 3. Haydar Haydar

  Aynı durum benim başımda da var lütfen biri yardımcı olsun teşekkürler

  View Comment
 4. Meftun deniz Meftun deniz

  Gümrük takılıp geri dönen ürünün var bu konu ile ilgili ne yapmalıyım

  View Comment
 5. yunus emre karataş yunus emre karataş

  merhabalar. ben bir adet elektronik sigara aldım. aldığım zaman sipariş verirken bir problem yoktu ve şimdi baktığımda Türkiye’ ye teslim edilemez yazıyor. bu durumda ben ne yapmalıyım bilen birileri bana yardımcı olabilirler mi?

  View Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: