İçeriğe geç

Beğenilmeyen ürünü iade edebilir miyim?

Esra: “Merhaba; Erkek arkadasıma krampon sipariş ettim krampon elime ulaştı fakat kramponu erkek arkadasım daha denemedi eğer olmazsa iade veya değişimi nasıl yapabilirim? Bu konuyla ilgili yardımcı olabilirmisiniz? Teşekkür ederim.

Merhabalar,

Aliexpress.com Müşteri Koruma programında kullanılmamış olmamak kaydıyla ürün iadesi yapılabiliyor. İade kısmi ve tam olarak iki yöntemli yapılıyor.

Diğer cevabi yazılarımda da yazdığımız gibi aliexpress’te mağdur olmamanız için tek dayanağınız var o da koruma süresidir. Koruma süresi dolduktan sonra veya ürünü onayladıktan sonra malesef kimseyle muhattap olamazsınız. Genelde satıcılar sizin derdinizle ilgilenmez. Aliexpress güzel bir platform ama herkes vicdanlı değil.

Bence hediyenizi vermeden önce koruma süresi dolmadan koruma süresini uzatın. Sonra uyuşmazlık vererek iade talebinde bulunabilirsiniz.

İade kargo ücreti de satıcının kabulüne göre değişmektedir. Satıcı isterse kendisi öder iade kargoyu ya da size ödetebilir. Aliexpress bu konuda siparişi veren satın alıcının dikkatli olması gerektiği görüşünde.

Aliexpress.com’da müşteri koruma programını da incelediğinizde iade şartları genel başlıklar altında belirtilmiştir. Sitede yer alan “Buyer Protection” linkinden şartlara ulaşabilir, okuyabilirsiniz.

Şartlar belirttiğim şekildedir. Koruma süresi ve ek koruma süresi dahilinde uyuşmazlık yöntemi ile iadede bulunabilirsiniz.

Ve şunu da belirtmekte fayda var. Bu ürünler Çin’den gelirken bazen 20 günde bazen 50 günde elinize ulaşıyor; peki nasıl geriye gider ne kadar sürede gider?

 

 

 

Gelen Ziyaretçi Aramaları:

  • aliexpress ürün iade etmek
  • aliexpress iade nasıl yapılır
  • aliexpress te iade nasıl yapılıyor

Tek Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: