Berat – Ayakkabı aldım gümrüğe takılır mı?

Berat “Ayin 20sinde ayakkabi siparis ettim 47 dolara hong kong post air mail ile gelicek turkiyeye giris yapma suresi ortalama ne kadardir ve gumruge takilirmi ayakkabim eger takilirsa para iadesi icin ne yapmaliyim”

Merhabalar,

Büyük bir ihtimalle takılacak. Değeri ne olursa olsun ayakkabı konusunun üzerine gidiliyor. Biz defalarca yazıyoruz ancak arkadaşlarımız ayakkabı almaya devam ediyorlar. Geçen sene zehirli ayakkabı haberlerinden ders almamış insanlarımız malesef… Kargo takibinizi bilemem. Bence şimdiden uyuşmazlık vererek tam iade talep edin. Sonradan PTT UKİM’e dilekçe yazan arkadaşlar da oluyor da sonuca ulaşan bir kullanıcımıza henüz rastlamadım. Yani istenen vergiye itiraz edebiliyorsunuz. Normalde yurt dışı alışverişi için limit 70 EURO. Aliexpress’teki satıcılar genelde yolladıkları ürünü geri iade almıyorlar almamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Aliexpress müşteri programına göre tam iade mevcut ancak kargoyla aynı şekilde geri göndermeniz lazım bu da uyuşmazlık sistemi üzerinden yapılabiliyor.

Uyuşmazlık yolları: https://aliexpressturk.com/aliexpress-alisveris-rehberi/aliexpresste-siparisiniz-icin-uyusmazlik-nasil-verilir.html

 

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.