İçeriğe geç

Bir çok siparişim elime ulaşmadı!

Seçil: “6 ay önce 38 tane sipariş verdim sadece 6 sı geldi 4 aydır diğer kalanlar gelmedi kimse yardım etmiyor bir robot koymuşlar ingilizce dahi anlatsam anlamıyor resmen dolandırıldım resmen para iadesi istiyorum yoksa tüketici mahkemesine başvurucam artık dolandırıldım.

Merhabalar,

Keşke koruma süreleri dolmadan uyuşmazlık verseydiniz. Siparişlerinizle ilgilenmediğinizden dolayı ya da sistemi tam bilmediğinizden dolayı bir çok siparişiniz elinize ulaşmamış. Sitemiz resmi bir destek sitesi değil, bende aliexpressten sürekli alışveriş yapıyorum. Benim arkadaşlarım da yapıyor. İş yerimde tanıdığım herkes aliexpressten eğer uygunsa alışveriş yapıyorlar. Püf nokta şu “koruma süresi ve uyuşmazlık” eğer koruma süreniz doluyorsa ek süre istersiniz yine ürün gelmez ise uyuşmazlık vererek para iadesini talep edersiniz. Ben şu zamana kadar 4 ürünün iadesini gerçekleştirerek paramı aldım. Koruma süresini hiçbir zaman geçirmedim. Geçiren arkadaşlarımız malesef mağdur oluyor.

Tüketici mahkemesine tabi başvuruda bulunun. Aliexpress mahkemeye cevap verir mi mahkeme celbi aliexpresse gider mi, aliexpress o satıcılara ulaşabilir mi, o satıcılar hangi ülkenin kanuna göre nasıl yargılanır? Arap saçına döner başvurularınız. Bu yüzden elinizden geldiğince aliexpress platformu üzerinde başvurularınızı gerçekleştiriniz. Ancak ürünlerinizin koruma süresi geçeli uzun süre olmuş. Malesef ürünleriniz gelmediyse aliexpress.com üzerinde de hak iddia edemeyeceksiniz.

Geçmiş olsun,

İyi Günler.

 

Gelen Ziyaretçi Aramaları:

 • ali ekspres şikayet

4 Yorum

 1. Can Er ,arkadaşım takibi olmayan numaralara dikkat ediniz!!!TRAKCT 17 UYGULAMASINI İNDİR TELEFONUNA VEYA BİLGİSAYARINA…Taakibi görülmüyorsa karşı tarafa,tedarikçiye mesaj gönder…örneğin sipariş verdiğin bir parselin trackt 17 de numarasını yüklediğinde takip et butonuna tıkla ve bekle,mavi uçak resmi çıkıyorsa yoldadır….lakin takip edilemiyor diyorsa ,tedarikçi ile görüş ve anlaşmazlık(uyuşmazlık )aç daha ilerisi tırmandırmak…sana püf noktası vereyim,her zaman bilgisayardan siteye gir tell den değil,tel kısıtlı ve çok küçük kapsamlı…bilgisayardan siteye gir ve sağ köşede lisan dilini tükçe yap,site türkçe olacak ve sonrasını takip yaparsın…4.5,6,7,8,9 ÜSLERİNİ TERCİH YAP,feddback yıldızları *****,****,dahil,,,,***,**,* ticaret için alıcı olma,hariç tercih yapma…Mavi kristal,madalya olanlara ve mavi rozet görünen figürlere dikkat et…Geri bildirimlerini takip et ve yorumları oku aralarında sahtekarlarda var…başarılar dilerim.

  View Comment
 2. Erdal Erdal

  Iki adet ürün istedim sipariş tamamlandı diyor ama gelen hiçbirşey yok 4 ayı geçti

  View Comment
 3. Sudenur Sudenur

  2 3 ay öncesinde sipariş verdim ve 1ay sonrasında aradılar beni siparişlerin geldiğini ve adresimin yanlıs oldugunu söylediler bende adresimi tekrar verdim 2 3gün içerisinde elinizde olmus olur dendi ama hala ses seda yok ve bu olaydan üstüne yaklasık 1ay geçti.

  View Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: