İçeriğe geç

Frozen order hakkında

Jülide “1- Bir şekilde “Frozen Order” durumuna gelmiş bir sipariş, tekrar problem ortadan kalkıp işleme devam edebilir mi? 2- Ürün kargolandıktan sonra “Frozen Order” durumu ortaya çıkmışsa para iadesi ile birlikte ürün de mi gelir? 3- Paypal Nakit kartıyla alışveriş iptalinde, para Paypal nakit kartına aide olabiliyor mu? yoksa bu karta iade mümkün değil mi? Bu sorularla ilgili cevap bulamadım. İlginize teşekkür ederim.”

Merhabalar,

Frozen Orders (Dondurulmuş Siparişler)
Sipariş ettiğiniz ürünlerin herhangi bir nedenden dolayı (genellikle kredi kartı çalıntı) Aliexpress yetkilileri tarafından güvenlik önlemleri adına iptal edilmesinden dolayı ilgili sipariş için gösterilen sipariş durumudur.

Açıklamada da yer aldığı gibi bu siparişler iptal edilmiştir. 2-3 hafta içinde ürün bedeli kartınıza tamamen yatırılacaktır. Bu gibi durumla karşılaşmadığım için sizi tam  yönlendiremiyorum ekran görüntüsünün yer aldığı linki bizimle paylaşabilirseniz sevinirim. Bu gibi durumlarda ürün elinize gelmez. Kredi kartı hesap sahibi adına ait değilse genelde ödeme onaylanmaz kartınızdan kesilmiş olabilir ama onaylanmaz bu sebeple sipariş dondurulduğundan size ürün gelmez. Eğer para kesildi ise ve 2-3 hafta içinde geri yatmaz ise bankanıza itiraz edebilirsiniz.

Paypal karttan direkt çekim yapılıyor mu onu da bilmiyorum. Ama aliexpresste paypal ile ödeme yapılmıyor (Benim de paypal hesabım var). Birkaç sipariş iptal ettim normal world card kredi kartına 2 haftada ücret geri yatıyor. Tabi paypal kart da kredi kartı gibi kullanıldığından iade mümkündür. Bu durumda itirazınızı paypala yapınız. Paypal bu gibi durumlarda gerçekten çok tedbirli bir ödeme sistemi. Aliexpress.com’daki durumu paypala da iletiniz.

Sorunuz özetlendiğinde: Şüphe üzerine siparişiniz aliexpress.com tarafından durdurulmuş. Frozen orders durumunda size kesinlikle ürün gelmez. Para iadesi yapılır. Para iadesi hangi kart olursa olsun yapılır. Paypal sonuçta master card üyesi ki Avrupa menşeili şirket olduğundan en fazla 10 gün içinde iade işlemi gerçekleşir. Bu durumu ayrıca paypalda da yetkililere iletiniz.

İyi Günler.

Gelen Ziyaretçi Aramaları:

  • aliexpress dondurulmuş sipariş

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: