Gümrük vergisi problemi

Canan Kara “iyi günler ben aliekspresten cocuk ayakkabısı aldım bugun postacı getırdı 78 tl gumruk vergısı oldugunu soyledı tabı urunu almadım…daha oncede bır kac ufak sıparıslerım olmustu hıc boyle bısey yasamamıstım…sımdı ne yapacagız her sıparısımıze boyle vergı mı verecegız astarı yuzunu gecer almamak daha mantıklı urunler ucuz vergı cok pahalı…bır acıklama yaparsanız sevınırım..”

Merhabalar,

Koruma süreniz dolmadan uyuşmazlık veriniz. Sitemizde uyuşmazlık ile ilgili aramalar yapabilirsiniz. Gümrük bakanlığının web sitesinde yer alan bilgiye göre 75 EURO gönderi limiti var. Muhafiyet söz konusu; ancak bu gönderilerin sıklaşmasının tespiti halinde muhafiyet kaldırılabilir şeklinde de uyarı var. Bu aralar gümrük vergisi üzerine aşırı şekilde soru geliyor; bunun yanıtı da bu şekilde, sanırım artık memurlar da işi sıkıya tutmaya başladılar.

Geçmiş olsun.

İyi günler

Gelen Ziyaretçi Aramaları:

  • aliexpress gumruk sorunu

You Might Also Like

3 Replies to “Gümrük vergisi problemi”

  1. cok tesekkur ederım…peki bundan sonra ürün almayalımmı ne yapalım yada farklı isimler altındanda farklı adresleremi alalım….tekrar cok tesekkur ederım..

    View Comment
  2. Merhaba ben internetten uzerinden aliexpresdeki urunleri satmak istiyorum yani ayda 10 15 tane urunu ki bu zaten fiyat olarak 5 dolar 8 dolarlik seyler sizce bunlar gumrukte takilirmi bide ben urunun gumruk parasini nerden anliyoruz bilemedim

    View Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.