Kartınızı AliPay’a kaydetmeyin ve AliPay ile ödeme yapmayın.

Son günlerde AliPay ile ilgili çift çekim, fazla çekim, hiç para çekmeme gibi şikayetler oluyor. Açıkçası BKM Express gibi sağlıklı değil AliPay… Kartınızı kaydetmenizi önermem. Ama bugünki alışverişimde dikkatimi gerçekten çeken noktalar vardı. Onları sizlerle paylaşmak istedim.

alipaytuzak Kartınızı AliPay'a kaydetmeyin ve AliPay ile ödeme yapmayın.

Öncelikle bu görüntü. Ben AliPay’a karşı olduğum için bu ödeme ekranındaki ilk tuzak olarak yorumlanabilir. Kredi kartı bilgilerimi girerken, AliPay’e kaydet alanındaki tick otomatik seçiliydi. Yani kartımı AliPay’e kaydedecekti. Ödemeyi yaptık…

alipaytuzak2 Kartınızı AliPay'a kaydetmeyin ve AliPay ile ödeme yapmayın.

İkinci tuzağımız ise ödemenin onaylandığını belirten sayfada… Kart bilgilerimizi kaydetmeden. Sağ üstte yer alan “Back to AliExpress” butonunu ya da AliExpress tıklayınız. Kartınızı eğer kaydettiyseniz AliPay’in web sitesine giriş yapıp Manage Cards kısmından kartınızı kaldırabilirsiniz.

 

ALİPAY ile ilgili kart silme işlemini anlatan yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Gelen Ziyaretçi Aramaları:

 • alipay
 • alipay nedir
 • alipay türkiye

You Might Also Like

46 Replies to “Kartınızı AliPay’a kaydetmeyin ve AliPay ile ödeme yapmayın.”

 1. Evet arkadaşlar sanal kart konusunda katılıyorum. Fakat geçen gün bende uzun süredir kullanmama rağmen başıma tatsız bir durum geldi 2.500 tl lik bir çekim yapmışlar ama sanal kart limiti sıfır başarısız oldu dikkatli olmakda fayda var

  View Comment
   1. Bir çok bankanin sanal kart özelliği var, internet bankacılığı kullanıyorsan oraya girip kredi kartına bağlı yapabilirsiniz.

    View Comment
 2. AliExpress ten kısmı geri ödeme yapılacak , ödeme için satıcı paypal istedi Türkiye de olmadığını söyledim. Alipay istedi , direkt karta yüklenemiyor mu ? Sanal kart kullanımıyorum

  View Comment
  1. paranız satıcıya aktarılmadıysa aliexpres kartınıza ödeme yapabilir. eğer paranız satıcıya aktarılmış ise ödeme yapamıyorlar. cünkü havale masrafları çok fazla. onun yerine satıcıya mesaj atıp başka bir ürün alıyorsununuz. ödemesini yapmıyorsunuz. tekrar satıcıya yeni sipariş bilgilerinizi mesajla bildiriyosunuz. satıcı size ödeyeceği parayı yeni siparişin fiyatından indirim olarak işliyor. şiparişinizde indirim yapıldıktan sonra kalan kısım görünüyor.sizde o miktar kadar ödeme yapıp işlemi tamamlıyorsunuz.

   View Comment
 3. merhaba arkadaşlar. belki alakasız bir gönderi altına yorum yapıyorumdur. çok fazla bir bilgim yok. ancak yardımınıza ihtiyacım var. iki buçuk ay önce bir sipariş vermiştim fakat çok uzun sürdüğü için disput açtım (süre bitmeden). fakat buna rağmen anlaşmazlık sonuçlanmış sanırım. ücreti 10 gün içinde onaylamaz isem satıcı hesabına parayı aktaracaklar. ancak ortada ne kargo var ne de takip bilgisi var. çok sinirliyim. ne yapmam gerekiyor. mail üzerinden birisi cvp yazabilirse çok sevinirim. zira buraya nasıl girdim. bi daha bu sayfayı nasıl bulurum bilemiyorum.

  View Comment
 4. Merhabalar bende bir ürün aldım meğerse o ürün kalmamış ellerinde iptal edin dediler ettim başka ürün alın dediler almak istemedim parayı yatırın dedim biz yapamıyoruz site yapıyor dediler, 5gün olacak param yatmadı.Nasıl olacak bilmiyorum illa o satıcıdan başka bir ürün mü almak lazım yatırmıyorlar mı parayı valla sinir oldum??? Kesin bir bilgi verirseniz çok sevinirim ?

  View Comment
 5. ali expressden lazer mesafe olcer aldik ( insaat muhendisliginde kullanilir) turkiyede yok hongkong aldik 350 dolar odemeye yaptim param gitti urun gelmedi 6.5 ay oldu mailime cvp yazmiyorlar . size tavsiyem ali baba aliexpress ebay gibi sitelere asla guvenmeyin

  View Comment
  1. siz iade açmadınız muhtemelen o yuzden otomatik süre doldugunda paranız onaylandı aliexpress çok güvenli yıllardır alışveriş yaparım iade acar neden iade ettiğinizi yanı kargo ulaşmadı , sorunlu ulaştı , kırık v.s yazarsanız paaranız iade ediliyor problem yok. yani kullanmayı bilmek lazım ve ingilizce derdinizi anlatmanız lazım ama işlem süresi geçmeden yani iş işten geçmeden yoksa sistem otomatik onay verirse almış kabul edilirsiniz.

   View Comment
  2. Mutlaka takip bilgisi vermiştir size, onu bi bakın nerede takılmış. Muhtemelen gümrükte takıldı, değeri itibarı ile vergiye tabi tutulmuştur. PTT sizle ietişime geçmesi lazımdı diye biliyorum. Takip numaranız ile bi kontrol edin.

   View Comment
  3. Nerden alacağız peki ? 15 dolarlık mamülleri 150 dolara satan insafsız satıcılardanmı.Sen alışveriş yapmayı bilmiyorusn birde çini lekeliyorsun benim daha bir alışşverişim takılmadı yada gelmemezlik etmedi.Amacınız yalnızca leke bırakmak ama bun müsade etmeyeceğiz.

   View Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.