AliExpress Destek – Soru ve Cevap11.11 de bir ürün aldım fakat ürünün takip bilgisi guncellenmiyor
AvatarBurak Mert sordu 6 ay önce

Yaklaşık 12 gün önce satıcı kargoyu gönderdi fakat 10 11 gündür takip bilgisi guncellenmiyor.siteye girince “Takip bilgisi geçici olarak kullanılamıyor Acil durumda kargo şirketinin onayını alın.”yazıyor. Satıcıya mesaj attım sacpa sapan şeyler söyledi 
Ürünün takip numarası RU279854349NL
Sizce ne yapmam gerkg yardimyaolur musunuz?

3 Yanıtlar
AvatarÖzgür yanıtladı 6 ay önce

Satıcı elektronik kargo bilgisi almış ama hala fiziki olarak paketi kargoya teslim etmemiş sanırım.
Bir 10 gün daha bekle. Eğer hiçbir ilerleme olmazsa, muhtemelen aliexpress uygulamasından gönderi iptal edildi bildirimi gelir.
Gelse de, gelmese de şu konuda yazılanlara bir göz at:

Gonderi iptal edildi


 
Ayrıca kargo firması post nl hakkında fikir edinmek için şu konuya da göz at:

Kargo mağduru postnl

AvatarAliexpress hayranı yanıtladı 6 ay önce

bende 11.11 de 3 farklı yerden alışveriş yaptım. Biri sağolsun kargoyu hemen takipli kargoyla gönderdi, bugün alırım, diğeri de takip numarası verdi, 12 gün sonra gönderdi, arada çattım biraz, iptal et dedim yoksa göndermiyorlar.

Avatarömer yanıtladı 6 ay önce

kasım ayında siparişi verdim. Ürünü gönderdiklerini belirttiler ve kargo takip numarası verdiler. Bir hafta sonra aynı üründen bulunmadığını ve kablosu daha uzun olanı göndermek istediklerini belirttiler. kabul etmedim. Göndermedikleri ürünü gönderdik diye gösteriyorlar.  Aradan 20 gün geçtiği halde ürün halen gönderildi diye belirtiliyor ancak, yazışmalardan gönderilmediği anlaşılıyor. 20 gündür kargo da hareket yok. daha sonra isteklerini kabul ettim. ya ürünü ya paramı gönderin dedim. Artık cevap da vermiyorlar. Ürün de yok Para da yok. Anlaşmazlık kısmında iki seçenek vermişler. İki seçenekte firmanın sahtekarlığını yansıtmıyor. Onun için anlaşmazlık açmadım. Sahtekar bir firma olduğunu yazdım. Ancak cevap yok. Anlaşmalıkta malı iade etmek istediğim ve almadığım yolunda iki seçenek var. Adamlar malı hiç göndermediler ki almadım diyeyim. Almadım dersem adamları aklamış olurum. Ürün hiç gönderilmediki !!!. Ali expres sahtekar firmayı koruyor.

Şimdi Cevap Yazın

20 + 13 =