İçeriğe geç

11.11 indirimlerinin haftasonuna denk gelmesi

AliExpress Destek – Soru ve CevapCategory: Sorular ve Cevaplar11.11 indirimlerinin haftasonuna denk gelmesi
Avatartolga asked 5 ay ago

Arkadaşlar merhaba 2018 deki  11.11 inidirmleri hafta sonuna denk geliyor. Bildigim kadarı ile bankalar haftasonu kuru yüksek seviyeden aldırıyor. Bu  alışverişin avantajıda düşecek. Bu konuda bilgisi olan var mı ? yadan ben yanlış mı biliyorum teşekkürler.

3 Answers
AvatarÖzgür answered 5 ay ago

Ne gibi bir bilgi soruyorsun kardeşim? Yapacak yada bilgi verilecek birşey yok ki bunda.
Bankanın dolar satış kuru ne ise kartına o yansır. Bu 11.11de de böyledir, normal zamanda da böyledir.
Aliexpresste tl olarak görünen fiyatlar genelde google çevirisi fiyatlardır, ama sen ödeme yaptığında kartına yansıyan tutar genelde daha yüksek olur, çünkü banka doları sana googleın çevirdiği fiyattan değil daha yüksek fiyattan satar.
11.11 etkinliği pazartesi de devam edecek. Eğer haftasonu bankanın dolar kuru daha da kazık oluyor diyorsan, pazartesi alışveriş yaparsın. 

Avatartolga answered 5 ay ago

Son satırda dediğiniz gibi. Hafta sonu ve mesai saati dışında bankalar bu makası açıyor  Örnegin dolar kuru 5.50 ile kapanmışken 5.70 gibi bir banttan işlem yaptıryor.
İndirim Pazartesi devam edecekse sorun olmaz tabi. Yada benim aklıma dolar hesabı üzeriden alışveriş yapmak geldi.

Avatartolga answered 5 ay ago

Arkaşlar merhaba. Konu  ile ilgili bilgi vermek istedim. Hafta içi mesaiden sonra ve Hafta sonu banka bir miktarda  kuru yüksek tutuyor. yapaçagım  44 $ bir alışveriş için 10 tl kadar  fazla görnüyordu. 11.11 indirimleride pazartesi öğleye kadar  devam ettiği için bende o sürçte aldım. Saygılar

Your Answer

15 + 11 =