AvatarYunus Emre sordu 6 ay önce

Özgür Bey merhabalar, LM311646005CN
Nolu kargom henüz ptt den takibini de yapamadım ve AliExpress uygulamasında ise gönderi sevk edilmeye hazır yazısında kaldı. Paniklemek için erken mi yoksa güncelleme geç mi oluyor. Gönderi kayıtlı kargo Epacket o seçtim. Bilgi verirseniz sevinirim. Sağlıcakla… 

6 Yanıtlar
AvatarÖzgür yanıtladı 6 ay önce

Satıcı elektronik kargo bilgisi almış ama paketi henüz firmaya teslim etmemiş yada firma gelip almamış. Normalde firma kayıtlarına girip çin içinde harekete geçme süresi 10 günü geçmez.
Böyle durumlarda ben pek koruma süresi sonunu beklemiyorum. 20 gün falan olduğu halde firma kayıtlarında elektronik kayıt dışında hiçbir hareket yoksa dispute açıyorum. Gerekçe: logistics problem – no tracking info. 
Karar senin elbette süre sonunu bekleyip ‘süre doluyor ama ürün hala taşıma halinde (gelmedi)’ seçeneğiyle de dispute açabilirsin. Elbette bu gerekçede para iadesi garanti. Neden çünkü süre sonuna kadar beklemişsin ve ürün ortada yok. Zaten aliexpress de kargo durumuna bakınca yamukluk olduğunu görecek. Hatta aliexpresse kalmadan satıcı ilk 3-4 gün seni ikna etmeye çalışıp sonra kabul edecek. 
Gerçi üstteki dispute şeklinde de aşağı yukarı bunlar yaşanacaktır ama aliexpress süreyi beklemeni de isteyebilir. 
Seninki daha 9 gün falan olmuş. Eğer ilk bahsettiğim gerekçeyle açmaya karar verirsen, 2 hafta kadar daha durumu izle öyle aç. 
 

AvatarYunus Emre yanıtladı 6 ay önce

Özgür bey bilgisayar üzerinden AliExpress’e girdim ama orada alt tarafta turuncu yazi var .Kargodan onayı alın diye bu onayı satıcı mı alması gerekiyor çünkü satıcı sizinle iletisime geçeceğim dedi ama 5 gundur mesajlara cevap bile vermiyor 98.7 pozitif oyu var anlamadım.marka ismi baseus özgür bey .

AvatarÖzgür yanıtladı 6 ay önce

Ekran görüntüsü atabilirsen iyi olur, pek anlamadım anlattığın mesajın ne olduğunu… 

AvatarYunus Emre yanıtladı 6 ay önce

P1pXB9 CevaplaDaha güncelleme yok

AvatarYunus Emre yanıtladı 6 ay önce

https://hizliresim.com/9aRko5   resimi bu adrese attım Özgür Bey şimdiden çok teşekkür ederim bütün yardımlarınız için 🙂

Şimdi Cevap Yazın

9 + 13 =