İçeriğe geç

para-iadesini-aldigim-urunun-ucretini-nasil-geri-odeyebilirm

AliExpress Destek – Soru ve CevapCategory: Sorular ve Cevaplarpara-iadesini-aldigim-urunun-ucretini-nasil-geri-odeyebilirm
AvatarEnes asked 5 ay ago

Arkadaşlar 5 ay önce Alixpress den ilk defa alışveriş yaptım 3.80 dolara kılıf aldım. Ürünün kapıma teslim edileceğini zannediyordum çünkü takip numarası vardı fakat o takip numarası sadece Çin den çıkana kadar takip edilebiliyormuş bende ordan kontrol ettiğimde ürünün gelmediği zannettim ve dıspute açarak paramı geri aldım. Birkaç hafta önce posta kutusuna baktım ürünün gelmiş olduğumu gördüm sanırım 60 günden önce geldi. 3 aydır posta kutusunda bekliyormuş. Ben adama parasını geri ödemek istiyorum, nasıl bir mesaj atmalıyım satıcı bana sonrasında nasıl cevap verecek ?

2 Answers
AvatarÖzgür answered 5 ay ago

Türkiyede paypal olmadığı için adama para gönderemezsin. 
O yüzden bu tür şeyleri satıcı ile mesajlaşarak çözmen gerek. Sana bir çözüm yolu sunacaktır. Parayı geri ödemedin diye kimse seni suçlamaz, senden para kesmez. Ama vicdan yaptım ödeyeyim diyorsan satıcıyla mesajlaşmalısın. 

AvatarEnes answered 5 ay ago

Evet, parayı ödemek istiyorum. Sanırım satıcıya ürünün aynısını alacağımı fakat onun göndermemesini söylemem gerekmiş ama bunu nasıl yazıcağımı bilmiyorum. Mesajı nasıl yazmam gerektiğini biliyor musunuz ?

Your Answer

20 + 5 =