İçeriğe geç

SİPARİŞİM 2 AYDIR GELMEDİ

Ermer asked 2 sene ago

Merhaba bana yardımcı olur musunuz..?
Aliexpressten bir sipariş verdim 25 mayısta. Bugün temmuzun 29 u oldu. Hala gelmedi. Satıcı takipsiz kargoyla göndermiş. Takip bilgisi ürün kargolandığı zaman girilmiş en son. Birdaha da bilgi falan girilmemiş. Yani şuan nerede hiç bilmiyorum. Satıcıyla sürekli irtibat halindeyim, sürekli koruma süresini uzatıyorlar. En son dispute açacağımı söyledim kendilerine. Bana dediler ki, disputeyi ”SİPARİŞİ ALDINIZ MI SORUSUNA EVET CEVABINI VEREREK” açın. Daha sonra ekrana gelen bir alt menüde ise “Hataya göre sipariş, daha iyi fiyat mevcut, artık gerekmiyor / aranıyor, Kolay dönüş, Nakliye yöntemi açıklandığı gibi değildi” gibi nedenlerinden birini seçerek bize dispute açın dediler. Bunun sebebi ise diğer seçenekleri seçersem satıcı bundan olumsuz etkiliyormuş. Muhtemelen satıcı puanını düşürüyor diye anladım ben. Şimdi ben bu satıcının isteğini kabul etmeli miyim, yoksa beni oyalıyor mu? Ya da para iadesinden kaçmaya mı çalışıyor. İlk siparişim daha dolayısıyla sistemin ilerleyişini araştırdığım kadarıyla biliyorum. Hem ben ürünü almadım nerede olduğunu bile bilmiyorum, dolayısıyla EVET butonuna tıklarsam daha sonra benden olmayan ürünün iadesini isteyecekler belki ya da bambaşka şeylerle karşılaşacağım.. Neler olacağını hiç bilmiyorum açıkçası.
Lütfen yardımcı olur musunuz,Şimdiden teşekkürler…

3 Answers
Tutku ÇAKIRTutku ÇAKIR Staff answered 2 sene ago

Olduğu gibi disputenizi açın. Kargoyu takip edemediğinizi, kargonun size ulaşmadığını, mağdur olduğunuzu dispute açıklamasına yazınız. 60 günlük teslimat süresinin dolduğunu yazarak tam iade isteyiniz. Dispute açtıysanız da disputenizi geri çekmeyiniz aksi halde ürün onaylanmış olur, çünkü koruma süresi doldu.

Ermer answered 2 sene ago

Çok teşekkür ederim cevabınız için..
Ben satıcıya yazmıştım, böyle bir teklifin getireceği sorumlulukları bilemiyorum açıkçası size güvenmiyorum ve disputeyi kabul etmezseniz sonuca Aliexpress karar versin şeklinde… Daha sonra satıcı geri adım atmış ne hikmetse, bugün kabul etmiş ve durum finished oldu 🙂 Muhtemelen 10 güne kadar para iadesi yatıcak hesaba

Tutku ÇAKIRTutku ÇAKIR Staff answered 2 sene ago

Sağolun. Hayırlı olsun. Evet bazı satıcılar çakallık yapabiliyor. Paranızda 1 hafta ila 4 hafta arası kartınıza iade olur. Geçen bende dispute açtım satıcı kabul etti 9-10 günde yattı.
İyi Günler.

Your Answer

11 + 10 =