İçeriğe geç

UKİM'E GİTMEDEN GERİ DÖNEN SİPARİŞ

AliExpress Destek – Soru ve CevapCategory: Sorular ve CevaplarUKİM'E GİTMEDEN GERİ DÖNEN SİPARİŞ
Can asked 2 sene ago

Siparişimde 
 
2016-12-26 20:21 İSTANBUL(AVR), İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM, BAŞAKŞEHİR, Zimmet Alındı
 
Yazıyor diye PİM’i arayıp sordum. Kargonuz gümrüğü geçmediği için Çin’e geri dönecek dendi. UKİM’e dahi gitmeden PİM’den geri mi dönüyor artık? Pek anlamadım ben bu olayı. PTT yi aradığımda kadın dağıtıma çıkar ben anormal bir şey göremiyorum dedi. PİM’i aradım ve Çin’e geri dönüyor diyor. Anlayabilen varsa bi bilgilendirsin lütfen.

6 Answers
Hüseyin PEKEL answered 2 sene ago

takip kodunuzu paylaşabilir misiniz?

Experesso answered 2 sene ago

ürünün yasaklı bir ürünse e-sigara gibi direk geri gönderilir, eğer gümrük vergisi çıktıysa memur direk geri gönderemez, sizi gümrük vergisi çıktığına dair bilgilendirip kargonuzu alma konusunda bilgilendiriyorlar diye biliyorum, yanlışsam düzelt hüseyin hocam.

Can answered 2 sene ago

al hüseyin abi takip linkini atıyorum
 
http://www.17track.net/tr/track?nums=RI937234290CN&fc=03011
 
 
Experesso ; ürün e sigara idi evet fakat ben kendimi “UKİM görürsen döner” falan diye hazırlamıştım. O zaman başka sipariş verecektim. Zimmete alındı yazısını görüp araşıtınca da heves etmiştim dağıtıma çıkmıştır, gümrükten geçti diye falan. PTT yi aradığımda bile kadın “gönderiniz memura zimmetlenmiş 2-3 güne gelir” dedi. PİM’i aradım gönderi çine varmış bile…

Experesso answered 2 sene ago

Geçmiş olsun can üzüldüm:S 
neden döndü acaba ürünün, paketin üzerine farklı birşey yazmadımı acaba satıcı, yada sen adamları kıllandıracak kadar çok sayıda mı aldın e-sigara:)

Hüseyin PEKEL answered 2 sene ago

pim den de işlem yapılabiliyor, ukim kontrol merkezi gibi birşey. pim de direk yasaklı gönderi olduğu anlaşılan gönderi çıkış merkezine gönderiliyor. geçmiş olsun kargonuz ptt deki arkadaşlarında dediği gibi geri gönderilmiş dispute açarak para iadesi isteyin

Your Answer

2 + 6 =